Web tasarım
fiyatları
hakkında

Fiyat teklifi almak mı istiyorsunuz?


Bizleri arayan bir çok kişi ve kurum, web sitesi yapım fiyatları hakkında bilgi almak istiyor ve bunu hemen dile getiriyorlar. Alınan bir hizmet olduğunundan, maalesef bir liste fiyatı olmuyor. Aynı işi gören ürünlerde bile, kullanılan malzeme, marka değeri ve benzer sebeplerden ötürü fiyat farkları varken, hizmet için bu farkların olması ve liste fiyatının olmaması oldukça doğal.
Bu taleplerle oldukça sık karşılaştığımızdan bir web sitesi dizayn işinin fiyatını alabilmek için öncelikle neler gerektiğini hatırlatmak isterim.

  • Site haritasını çıkarın.
  • lBeğendiğiniz ve beğenmediğiniz siteleri listeleyin.
  • Ürün sayınızı, hizmetlerinizin sayısını çıkartın. Böylelikle kaç sayfalık bir tasarıma ihtiyacınız olduğunu az çok çıkartmış olun.
  • Bir veritabanı uygulamasına ihtiyacınız var mı? Ürün arama, filtreleme, listeleme, gibi fonksiyonlar sitenizde olacak mı? Bunları belirleyin.
  • Siteyi siz güncellemek istiyorsanız, iyi bir içerik yönetim yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için araştırma yapın.
  • Arama motoru uyumlu bir tasarım ve kodlama isteyin.

Bu ve bunun gibi bir çok noktada bilinçli ve bilgili olmalısınız. Ancak bu yetmez, aynı zamanda hazırlıklı da olmalısınız. Bu hazırlığı yapmaksızın bir fiyat almaya kalkışmak, hem sizi acemi ve ciddiyetsiz bir duruma düşürür, hem de doğru bir proje fiyatı almanızı engeller.

Türkiye'deki web tasarım fiyatları ne kadar?


Bu soruyu net cevaplayabilmek çok zor. Ancak ilk bakmanız gereken şey size verilecek olan hizmetin gerçekten özgün bir tasarım mı olduğudur. Eğer özgün bir tasarım hizmeti almıyorsanız fiyatlar sadece uygulama ve içerik giriş fiyatları olacaktır ki bu durumda, fiyatların cazip olması mümkün.
Özgün tasarım fiyatları 5-10 Bin TL arası olduğunu söyleyebiliriz. Bundan daha az veya çok olan teklifler ve fiyatlar elbetteki olabilir ancak genel anlamda verilen tekliflerin bu aralık içinde bulunduğunu söyleyebiliriz. Az önce de dediğim gibi eğer kalite yüksekse, artış lineer olmuyor ve çok kaliteli bir ekibin yapmış olduğu bir iş 15 Bin TL'ye kadar fiyatlanabiliyor.Zira, profesyonelce planlama emek / zaman maliyeti açısından, bundan daha düşük teklif verebilmek neredeyse imkansız.

SIKÇA SORULAN SORULAR


1Web sitemin yapım aşaması nasıl olacak?
Öncelikle her yeni web sitesine işten ziyade bir proje olarak baktığımızı söylemek isteriz.Ve bir projede ilk aşama her zaman planlamadır. Bu planlamadaki yerimiz ise profesyonellikle hazırlanmış özgün tasarımlarımız. Her bir projede kişiye özel bir tasarımı baştan çizip tasarlıyoruz.
2İsteklerim dikkate alınacak mı?
Elbette. Müşterilerimizin fikirlerine ve iletişime oldukça önem veriyoruz. Fakat unutmayınız ki bir web sitesi öncelikle hitap ettiği kitle açısından kolay ve anlaşılabilir kullanılmalıdır. Bu çerçevede isteklerinizi hitap ettiğiniz kitleyi de göz önüne alarak bizlerle paylaşmanız hem sizler hem de müşterileriniz açısından daha sağlıklı olacaktır.
3Web sitem ne zaman teslim edilir?
Bu konuda kesin bir şey söylemek neredeyse imkansız. Zira her şirketin nitelikleri ve yaptığı işler bakımından planlaması farklıdır. İnternet üzerinde bir çoğumuzun karşılaştığı 'hazır kurumsal web siteleri' formatından bağımsız olduğumuzu söylemek isteriz.
4Web sitemi yaptırdıktan sonra süreç nasıl işleyecek?
Web sitenizi hazırlamak, uzun bir yolun ilk adımı. Müşterilerimizle proje bitimi yolumuzu ayırmayız. Bakım, destek, güncelleme, geliştirme ve dijital pazarlama desteği sunarız.